Zásahy 2016

ZDROJ: http://www.pozary.cz/

14.12. TECHNICKÁ POMOC – Propláchnutí ucpané kanalizace.

10.12. POŽÁR – V Týně nad Vltavou v ulici K Jihotvaru spolupracovali týnští profesionální i dobrovolní hasiči u požáru nákladního automobilu. Požár zasáhnul kabinu, dále se nikam nerozšířil. Velitel zásahu brzo po příjezdu na místo a zahájení zásahu nahlásil lokalizaci požáru. Úplná likvidace požáru pak nastala v 20:16 hodin. Vzniklá škoda podle vyšetřovatelů činí 800 000,–. Příčina vzniku požáru je v šetření.

2.12. POŽÁR – Sedm hasičských jednotek zasahovalo od pátečního rána (2. prosince) u požáru skladu v Temelíně, části obce Lhota pod Horami u požáru skladu slámy. Požár byl na operační středisko HZS Jihočeského kraje nahlášen v 7:27 hodin. Operační důstojníci na místo vyslali profesionální hasiče ze stanic Týn nad Vltavou a České Budějovice, a to včetně výškové techniky, vyhlásili poplach jednotkám sboru dobrovolných hasičů obcí Temelín, Týn nad Vltavou, Dříteň a Zliv a povolali jednotku hasičů společnosti ČEZ, a. s. (JE) Temelín. Požár zasáhnul betonový sklad volně loženého sena, ve kterém po průzkumu hasiči vyčlenili dva požární úseky. První oddělený úsek se podařilo před požárem uchránit, seno ani část budovy nebyla požárem zasažena. Druhý úsek byl naopak plně zasažen požárem, hasiči rozhodli, že jej nechají kontrolovaně vyhořet. Podle informací z místa zásahu není konstrukce skladu požárem nijak výrazně zasažena. Na požářišti se na začátku zásahu střídalo 10 hasičských vozů a dvě výškově techniky z týnské stanice a z jednotky ČEZ, a. s. (JE) Temelín. U požáru zasahovali také zdravotníci ZZS, kteří na místě ošetřili jednu zraněnou osobu. Muž, který se pokusil požár likvidovat přenosným hasicím přístrojem, se jím zranil. Převoz do nemocnice podle záchranářů nebyl nutný. V 10:23 hodin velitel zásahu nahlásil lokalizaci požáru. Při likvidaci pak museli zasahujícím kolegům dále pomoci profesionální hasiči ze stanice Vodňany a jednotka SDH obce Lhota pod Horami. Vzhledem k rozsahu požáru a množství zasahujících jednotek vyhlásilo operační středisko krátce před 15. hodinou 2. stupeň požárního poplachu. Z českobudějovické stanice byl k požáru vyslán protiplynový kontejner na doplňování vzduchu do láhví hasičů. V 19:54 hodin byl požár zcela uhašen. Všechny jednotky postupně odjely na své základny. Na požářišti zůstala pouze jednotka SDH obce Temelín, která zajistila dohled nad požářištěm přes celou noc až do druhého dne. V sobotu v dopoledních hodinách přijela do Lhoty pod Horami opět týnská profesionální jednotka. Vše bylo v pořádku, požářiště bylo předáno majiteli. Výše vzniklé škody způsobené požárem činí 200 000,–, hasiči svým zásahem uchránili majetek v hodnotě 10 000 000,–. Příčinou vzniku požáru byla provozně-technická závada na zemědělském stroji.

14.11. POŽÁR – Bez vzniklé škody byl uzavřen požár odpadu, který hořel v opuštěném objektu bývalých kasáren v Týně nad Vltavou v Havlíčkově ulici. Na místě nikdo nebyl. Požár uhasili týnští profesionální a dobrovolní hasiči.

6.10. POŽÁR – Škodu ve výši 60 000,– vyčíslil vyšetřovatel HZS po požáru kotelny ve sklepě domu v Týně nad Vltavou, části obce Netěchovice. Požár uhasili týnští profesionální a dobrovolní hasiči, kteří se na místo dostavili se čtyřmi cisternami. Kotelna a přilehlý sklep byly silně zakouřeny, hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích. Přibližně po 20 minutách měli požár pod kontrolou, úplnou likvidaci velitel zásahu nahlásil krátce před 19. hodinou. Na odvětrání byl použit přetlakový ventilátor. Příčinou vzniku požáru byla nedbalost.

4.9. POŽÁR – Žádná škoda nevznikla při požáru částečně rozbořeného dřevěného přístřešku se senem, který hořel na Malé Straně v Týně nad Vltavou. Požár uhasili týnští profesionální a dobrovolní hasiči. Při požáru nevznikla žádná škoda.

27.8. POŽÁR – Hořící pelety uhasili v Týně nad Vltavou v areálu cihelny v ulici K Jihotvaru profesionální hasiči z místní stanice. Při požáru nevznikla žádná škoda. Dobrovolná jednotka čekala na stanici pro případ potřeby.

24. – 25.7. TECHNICKÁ POMOC – Desítky obyvatel Týna nad Vltavou a okolních obcí volali na tísňové volání s prosbou na odčerpání vody po přívalovém dešti. Profesionální a dobrovolná jednotka řešila několik žádostí. Pro JSDH se jednalo o 21 zásahů. Technická pomoc byla ukončena až následující den.

18.7. TECHNICKÁ POMOC – Odčerpání nebezpečných látek ze studny.

1.7. POŽÁR – Požár automobilu na pozemní komunikaci. Operační důstojník odvolal naši pomoc. Jednotka zůstala na stanici pro případ potřeby.

26.6. POŽÁR – Zatímco se celou sobotu a částečně také ještě v neděli jihočeští hasiči v celém kraji potýkali s následky silných bouřek a prudkých dešťů, nevyhýbali se jim i další zásahy. Krátce po půlnoci vyjely jednotky do Týna nad Vltavou, kde byl ohlášen požár bytu. Požár byl na tísňovou linku 112 ohlášen v 1:04 hodin. Operační důstojníci do panelového domu v Hlinecké ulici vyslali osádky cisteren profesionálních hasičů z týnské stanice, svolali jednotky SDH obcí Týn nad Vltavou a Bechyně a využili jako posilovou jednotku cisternu a automobilovou plošinu jednotky HZSP ČEZ, a. s., (JE) Temelín. Ještě před příjezdem hasičů se z okolních bytů samoevakuovalo 19 osob. Dalších šest osob evakuovali hasiči přes zakouřenou chodbu. Zároveň s evakuací do zasaženého bytu natáhli vodní proud. Průzkum ukázal, že hoří v ložnici jednoho z bytů. Do dalších místností a bytů se požár nedostal, hasičům se ho podařilo již po několika minutách dostat pod kontrolu. Velitel zásahu si pro jednu osobu, u které měl podezření na nadýchání se zplodinami hoření, vyžádal zdravotnickou záchrannou službu. Zasahující jednotky dále provedly řádný průzkum bytů pod a nad bytem zasaženým. Nikde nebylo zřejmé, že by se požár rozšířil. Z vyhořelé ložnice hasiči vynesli doutnající postel a další vybavení, které pak dohasili venku na volném prostranství. Zakouřené chodby hasiči odvětrali přetlakovou ventilací. Před třetí hodinou ranní velitel zásahu nahlásil úplnou likvidaci požáru. Výše vzniklé škody a příčina vzniku požáru je předmětem dalšího šetření vyšetřovatele HZS a Policie ČR.

6.5. TECHNICKÁ POMOC – Hnízdo nebezpečného hmyzu odstranili u dětského hřiště v Hlinecké ulici v Týně nad Vltavou místní dobrovolná jednotka.

25.4. TECHNICKÁ POMOC – Odčerpání vody.

15.4. TECHNICKÁ POMOC – V Kolodějích nad Lužnicí čistili profesionální a dobrovolní hasiči z Týna nad Vltavou vozovku od oleje. Velitel zásahu si vyžádal spolupráci pracovníků SÚS. Nebylo nijak ohroženo životní prostředí.

4.3. POŽÁR – Profesionální i dobrovolní hasiči z Týna nad Vltavou zasahovali u požáru dřevěné kolny. K požáru došlo z dosud nezjištěné příčiny krátce před devátou hodinou dopolední v Týně nad Vltavou v ulici Přední Podskalí. Požár zničil kolnu kompletně včetně veškerého uloženého materiálu a nábytku a shořela také dřevěná pergola na rodinném domě. Díky rychlému zásahu hasičů se podařilo zabránit tomu, aby se požár rozšířil právě i na rodinný dům a další objekt s technickým zázemím. Při požáru nebyl nikdo zraněn, vzniklá škoda činí 50 000,–.25.1. POŽÁR – Žádná škoda nevznikla při požáru odpadu, který hořel na ploše 1×2 metry v budově bývalých kasáren v Týně nad Vltavou v ulici České armády. Požár uhasila týnská profesionální a dobrovolná jednotka.